Jednym z tegorocznych partnerów naszych Europejskich Targów Produktów Regionalnych jest Polskie Tatry Spółka Akcyjna.
CENTRUM REHABILITACJI I ZDROWIA POLSKIE TATRY S.A.
To nowo powstała jednostka, zlokalizowana w KOMPLEKSIE ANTAŁÓWKA, a zarazem jedyne takie miejsce w Zakopanem łączące m.in. usługi z zakresu rehabilitacji w szczególności fizjoterapii, hydroterapii i balneoterapii. Całość powyższych usług z zakresu lecznictwa dopełnia usługa pobytowa (nocleg z wyżywieniem) w Zespole Pensjonatów Antałówka tworząc
w konsekwencji PAKIET ZDROWIE, który ma za zadanie zaspokoić kompleksowo potrzeby naszych gości przy zapewnieniu zdrowego i atrakcyjnego wypoczynku.
Centrum Rehabilitacji i Zdrowia to również poradnictwo psychologiczne, które ma na celu utrzymanie zdrowia psychicznego u osób doświadczających kryzysu rozwojowego czy wszelkiego rodzaju życiowych trudności.
DZIAŁY W CENTRUM REHABILITACJI I ZDROWIA POLSKIE TATRY S.A.
* Dział hydroterapii
* Dział psychologii – już wkrótce
* Dział kinezyterapii:
* Dział fizjoterapii
* Dział masażu leczniczego
* Poradnia urazowo- ortopedyczna
Indywidualny program rehabilitacji obejmuje dostępne narzędzia lecznicze, których wykorzystanie jest zalecane w terapii danej jednostki chorobowej. Fizjoterapeuta tworzy indywidualny program rehabilitacji. W zależności od rozpoznania, terapia może składać się z masażu, ćwiczeń oraz zabiegów fizykalnych.
ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH
W CENTRUM REHABILITACJI I ZDROWIA POLSKIE TATRY S.A.
FIZJOTERAPIA – głównie eliminacja bólu w ramach zabiegów rehabilitacyjnych i innych zabiegów, które skutecznie pomagają zachować prawidłowy stan zdrowia. Ponadto wzmacnianie mięśni, zwiększa zakres ruchomości w stawach, koryguje postawę oraz korzystnie wpływa na poprawę równowagi oraz wyrównuje nieprawidłowe napięcia mięśniowe i nerwowe.
PLANOWANE ZABIEGI FIZJOTERAPEŁTYCZNE
TERAPIA MANUALNA
Cechuje ją wysoka skuteczność w zmniejszaniu dolegliwości bólowych. Praca opiera się na wykorzystaniu rąk terapeuty manualnego w kontakcie z ciałem pacjenta. Celem takiego dotyku jest poprawa funkcjonowania tkanek organizmu. Pozwala rozpoznawać zaburzenia układu ruchu oraz poddawać terapii zdiagnozowane, odwracalne zmiany funkcjonalne. Jej elementy składowe to wywiad z pacjentem oraz badanie fizykalne.
Do najistotniejszych zadań terapii manualnej należą pomoc w odzyskaniu swobody zakresu ruchu w stawie i redukcja dolegliwości. Warto zaznaczyć, że zabiegi manualne cechuje wysoka skuteczność, przy czym są jedne z najtrudniejszych do precyzyjnego wykonania przez terapeutę w procesie usprawniania.
KINEZYTERAPIA
Kinezyterapia stanowi jedną z metod wykorzystywaną w fizjoterapii. Ponieważ wykorzystuje ruch jako środek leczniczy, bardzo często określana jest mianem gimnastyki leczniczej lub ćwiczeń usprawniających.
Na czym polega kinezyterapia?
Kinezyterapia ogólna polega na ćwiczeniu tych części ciała, które nie są dotknięte żadnymi schorzeniami. Pacjent wykonuje więc ćwiczenia ogólnokondycyjne czy ćwiczenia w wodzie. Podczas realizacji ćwiczeń istotne znaczenie ma świadome rozluźnianie mięśni przez pacjenta, by zmniejszyć ich ogólne napięcie. Zajęcia odbywają się pod okiem specjalisty, który czuwa nad prawidłowością wykonywania poszczególnych ćwiczeń.
Z kolei istotą kinezyterapii miejscowej jest bezpośrednie oddziaływanie na chory narząd. Ćwiczenia dobierane są pod kątem funkcjonowania chorego oraz celu, jaki przez terapię chce się osiągnąć.
HYDROTERAPIA
To jedna z najstarszych metod leczenia w fizjoterapii. Inaczej określana jest jako wodolecznictwo lub akwaterapia. Zalecana zarówno dla osób zdrowych celem zwiększenia ogólnej odporności organizmu czy redukcji stresu jak i dla osób cierpiących na liczne schorzenia. Przybiera on różne formy – kąpieli, seansów saunowych, okładów, kompresów, a także hydromasaży. W zależności od potrzeby, stosować można zmienną temperaturę wody, która niweluje stany zapalne przewlekłe i obrzęki. Dodatkowo, hydroterapia odpręża i relaksuje całe ciało. Ćwiczenia w wodzie zapewniają całe spektrum intensywności i rodzajów wysiłku, od bardzo relaksujących, po wzmacniające i poprawiające wydolność krążeniowo-oddechową. Rehabilitacja w wodzie jest możliwa dla dorosłych i dzieci, osób potrafiących i nie potrafiących pływać.
BALNEOTERAPIA
Polega na zastosowaniu m.in. takich czynników jak wody mineralne (kąpiele siarczkowe) czy peloidy (błota lecznicze), które sprawiają, iż powstaje reakcja, która przywraca zdrowie oraz sprawność funkcjonalną.
WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT POLSKIE TATRY S. A. ZNADZIECIE NA: