•  

Spotkajmy się na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

IX EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Zakopane, 11 - 15 sierpnia 2018 r.

 

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich a do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych - to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

zobacz więcej

Współpraca z zakopiańskimi restauracjami

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, realizując projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich o nazwie: "Tatry, Turystyka, Tradycja" - organizacja Europejskich Targów Produktu Regionalnego - podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych współpracuje z zakopiańskimi restauracjami:

zobacz więcej

OSM w Krasnymstawie – zagości podczas targów

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
– nowoczesna firma hołdująca tradycji

 

Jest nam niezmiernie miło brać udział w Europejskich Targach produktów Regionalnych w Zakopanem, by zaprezentować nasze produkty, tym bardziej, że zmieniają się czasy, zmieniają pokolenia i gusta smakoszy, a pomimo tego wytwarzane u nas wyroby już od ponad wieku cieszą się nie słabnącym powodzeniem wśród nawet najbardziej wymagających konsumentów. W czym tkwi sekret sukcesu OSM Krasnystaw? Powodów jest wiele, a wśród nich wymienić należy wierność tradycji, autentyczność produktów, naturalność, zdrowotne właściwości i bogate portfolio produktowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. OSM Krasnystaw to zdrowe produkty mleczarskie na każdą porę dnia i roku.

zobacz więcej

Targi Twórców Ludowych

Nieodłącznym elementem Europejskich Targów Produktów Regionalnych są Targi Twórców Ludowych.

 

Chcąc przybliżyć Państwu pojęcie sztuki ludowej, przedstawiamy definicję proponowaną przez prof. I. Bukowską- Floreńską:

 

"Sztuka ludowa, w tym szczególnie twórczość plastyczna, jest jednym z przejawów kultury społeczności wiejskiej, niegdyś izolowanej kulturowo, "upośledzonej" ekonomicznie, samowystarczalnej. W tym rozumieniu sztuka ludowa była wyrazem upodobań, potrzeb i nawyków estetycznych ludu, stworzona przez lud i dla potrzeb własnych".

zobacz więcej