•  

PAKFOL Przedsiębiorstwo Handlowe na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

PAKFOL  Przedsiębiorstwo Handlowe jest od lat sponsorem Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

Wysoka jakość produktów  nadaje Targom pełny blask !

zobacz więcej

Karczma Chata Zbójnicka na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

Karczma Chata Zbójnicka i jej nietuzinkowe położenie sprawi, iż poczujesz prawdziwą magię tego miejsca. Położona niedaleko Aqua Parku, na wzgórzu, w lesie wśród śpiewu ptaków tworzy wyjątkowy klimat. Będąc u nas, jesteście Państwo w centrum Zakopanego, a jednak z dala od zgiełku miasta. Idąc do nas czujesz zapach lasu i klimat prawdziwego góralskiego szałasu. U nas można spędzić wyjątkowe chwile w szczególnej atmosferze, słuchając góralskiej muzyki w harmonii z otaczającą przyrodą.

zobacz więcej

Restauracje Zakopane po raz kolejny na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

Restauracje Zakopane
po raz kolejny
na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

zobacz więcej

Restauracja Villa Toscana na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

Włoska restauracja Villa Toscana już po raz trzeci będzie miała przyjemność wzięcia udziału w prezentacji swojej kuchni przy okazji Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

zobacz więcej

Małopolska Izba Rolnicza - Promowanie żywności wytwarzanej przez polskich rolników

Promowanie produktów rolnych, wytwarzanych przez polskich producentów rolnych, jest jednym z zadań statutowych realizowanych przez Małopolską Izbę Rolniczą poprzez różnego rodzaju przedsięwzięcia i akcje promocyjne, finansowane z budżetu Izby, lub z pozyskanych na ten cel funduszy zewnętrznych.

zobacz więcej

POLANA SZYMKÓWKA W SERCU TATR

Polana Szymkówka usytuowana nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej na trasie do Morskiego Oka - z Karczmą Widokową Szymkówka - słynie w całej okolicy oraz w wielu zakątkach Polski z pysznej regionalnej kuchni. Powstała wokół starego szałasu. Budynek i taras widokowy zaprojektował Krzysztof Trebunia Tutka, znany muzyk, z zawodu architekt.

zobacz więcej

Grupa Kapitałowa IGLOTEX partnerem IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Grupa Kapitałowa IGLOTEX to polski czołowy dystrybutor żywności mrożonej z własnym zapleczem produkcyjnym, który został Partnerem podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

zobacz więcej

Wielki Dzień Pszczół na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

Podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem w dniach 11-15 sierpnia 2018 r. Tatrzański Park Narodowy planuje utworzenie stoiska edukacyjnego dedykowanego potrzebie ochrony pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających rośliny. Zagadnienia te prezentować będą Małgorzata Kot oraz dr Marek Kot, pracownicy Zespołu ds. Edukacji Aktywnej w dziale Edukacji i Organizacji Pracy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

zobacz więcej

Tatrzański Park Narodowy w programie IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych

Tatrzański Park Narodowy po raz kolejny uczestniczy w programie IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

zobacz więcej

KGW w Kościelisku

KGW w Kościelisku, to kontynuacja dawnego Koła Gospodyń, działającego prężnie na terenie Kościeliska. Obecnie skupia 30 pań, w różnym wieku, o różnych umiejętnościach i kwalifikacjach zawodowych. Logo KGW zaprojektowała jedna z członkiń - p. Stanisława Karpiel.

zobacz więcej

Spotkanie z Aleksandrą Karkowską i Barbarą Caillot Dubus na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

“Górale do Ameryki statkiem płynęli..." Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus autorki książki "Na Giewont się patrzy" (Oficyna Wydawnicza Oryginały) ponownie zawitają na Europejskich Targach Produktów Regionalnych. Tym razem zabiorą Państwa na pokład M.S Batory. Opowiedzą o wrażeniach osób które płynęły tym mitycznym transatlantykiem do Ameryki. Anegdotki, żywe wspomnienia, bezpośrednie relację pasażerów opuszczających swój kraj na krótko lub na zawsze. Statek wielki jak pół Giewontu, na półmiskach dary morza a lądu nie widać…

zobacz więcej

Spotkajmy się na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

IX EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Zakopane, 11 - 15 sierpnia 2018 r.

 

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich a do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych - to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

zobacz więcej

Współpraca z zakopiańskimi restauracjami

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, realizując projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich o nazwie: "Tatry, Turystyka, Tradycja" - organizacja Europejskich Targów Produktu Regionalnego - podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych współpracuje z zakopiańskimi restauracjami:

zobacz więcej

OSM w Krasnymstawie – zagości podczas targów

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
– nowoczesna firma hołdująca tradycji

 

Jest nam niezmiernie miło brać udział w Europejskich Targach produktów Regionalnych w Zakopanem, by zaprezentować nasze produkty, tym bardziej, że zmieniają się czasy, zmieniają pokolenia i gusta smakoszy, a pomimo tego wytwarzane u nas wyroby już od ponad wieku cieszą się nie słabnącym powodzeniem wśród nawet najbardziej wymagających konsumentów. W czym tkwi sekret sukcesu OSM Krasnystaw? Powodów jest wiele, a wśród nich wymienić należy wierność tradycji, autentyczność produktów, naturalność, zdrowotne właściwości i bogate portfolio produktowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. OSM Krasnystaw to zdrowe produkty mleczarskie na każdą porę dnia i roku.

zobacz więcej

Targi Twórców Ludowych

Nieodłącznym elementem Europejskich Targów Produktów Regionalnych są Targi Twórców Ludowych.

 

Chcąc przybliżyć Państwu pojęcie sztuki ludowej, przedstawiamy definicję proponowaną przez prof. I. Bukowską- Floreńską:

 

"Sztuka ludowa, w tym szczególnie twórczość plastyczna, jest jednym z przejawów kultury społeczności wiejskiej, niegdyś izolowanej kulturowo, "upośledzonej" ekonomicznie, samowystarczalnej. W tym rozumieniu sztuka ludowa była wyrazem upodobań, potrzeb i nawyków estetycznych ludu, stworzona przez lud i dla potrzeb własnych".

zobacz więcej