•  

KGW w Kościelisku

KGW w Kościelisku, to kontynuacja dawnego Koła Gospodyń, działającego prężnie na terenie Kościeliska. Obecnie skupia 30 pań, w różnym wieku, o różnych umiejętnościach i kwalifikacjach zawodowych. Logo KGW zaprojektowała jedna z członkiń - p. Stanisława Karpiel.

zobacz więcej

Spotkanie z Aleksandrą Karkowską i Barbarą Caillot Dubus na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

“Górale do Ameryki statkiem płynęli..." Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot Dubus autorki książki "Na Giewont się patrzy" (Oficyna Wydawnicza Oryginały) ponownie zawitają na Europejskich Targach Produktów Regionalnych. Tym razem zabiorą Państwa na pokład M.S Batory. Opowiedzą o wrażeniach osób które płynęły tym mitycznym transatlantykiem do Ameryki. Anegdotki, żywe wspomnienia, bezpośrednie relację pasażerów opuszczających swój kraj na krótko lub na zawsze. Statek wielki jak pół Giewontu, na półmiskach dary morza a lądu nie widać…

zobacz więcej

Spotkajmy się na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych

IX EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Zakopane, 11 - 15 sierpnia 2018 r.

 

Bogactwo kolorowych strojów podhalańskich a do tego śpiew i żywiołowe tańce zespołów folklorystycznych - to przepis na wyjątkowe wydarzenie: IX Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które organizowane będą w dniach 11 - 15 sierpnia 2018 roku w Zakopanem.

zobacz więcej

Współpraca z zakopiańskimi restauracjami

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, realizując projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich o nazwie: "Tatry, Turystyka, Tradycja" - organizacja Europejskich Targów Produktu Regionalnego - podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych współpracuje z zakopiańskimi restauracjami:

zobacz więcej

OSM w Krasnymstawie – zagości podczas targów

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
– nowoczesna firma hołdująca tradycji

 

Jest nam niezmiernie miło brać udział w Europejskich Targach produktów Regionalnych w Zakopanem, by zaprezentować nasze produkty, tym bardziej, że zmieniają się czasy, zmieniają pokolenia i gusta smakoszy, a pomimo tego wytwarzane u nas wyroby już od ponad wieku cieszą się nie słabnącym powodzeniem wśród nawet najbardziej wymagających konsumentów. W czym tkwi sekret sukcesu OSM Krasnystaw? Powodów jest wiele, a wśród nich wymienić należy wierność tradycji, autentyczność produktów, naturalność, zdrowotne właściwości i bogate portfolio produktowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. OSM Krasnystaw to zdrowe produkty mleczarskie na każdą porę dnia i roku.

zobacz więcej

Targi Twórców Ludowych

Nieodłącznym elementem Europejskich Targów Produktów Regionalnych są Targi Twórców Ludowych.

 

Chcąc przybliżyć Państwu pojęcie sztuki ludowej, przedstawiamy definicję proponowaną przez prof. I. Bukowską- Floreńską:

 

"Sztuka ludowa, w tym szczególnie twórczość plastyczna, jest jednym z przejawów kultury społeczności wiejskiej, niegdyś izolowanej kulturowo, "upośledzonej" ekonomicznie, samowystarczalnej. W tym rozumieniu sztuka ludowa była wyrazem upodobań, potrzeb i nawyków estetycznych ludu, stworzona przez lud i dla potrzeb własnych".

zobacz więcej