Marcin Polus - Prezes Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników

Moja historia z gotowaniem zaczęła się jeszcze w rodzinnym domu pod bacznym okiem ukochanej Babci i Mamy, które były świetnymi kucharkami ceniącymi polskie tradycje kulinarne. To właśnie One miały wpływ na wybór szkoły. Swoje kroki skierowałem do Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Nowej Hucie, którą skończyłem w 1992 roku.

Umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywałem m.in. w renomowanych restauracjach: Restauracja w Pałacu Pugetów, restauracja TACO, MIÓD MALINA, oraz pierwsza w Polsce restauracja korsykańska PAESE, gdzie byłem szefem kuchni przez 13 lat. Od 2007 przez okres 5 lat byłem osobistym kucharzem właściciela Wisły Kraków Pana Bogusława Cupiała oraz gotowałem dla drużyny piłkarzy TS Wisła podczas wyjazdów zagranicznych.

W 1996 wstąpiłem do Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników gdzie piastowałem funkcje skarbnika. Po 14 latach narodził się pomysł stworzenia naszego regionalnego stowarzyszenia i tak w 2010 roku powołałem do życia Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, którego do dziś dnia jestem prezesem. Organizacja, którą mam przyjemność kierować współpracuje z wieloma szkołami gastronomicznymi, Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Miasta oraz Małopolską Organizacją Turystyki.

Pasjonuje mnie kuchnia żydowska i korsykańska. Bardzo często sięgam po tradycyjne produkty regionu małopolskiego, łącząc je z innowacyjnymi technikami przyrządzania dań. Gotowałem dla Prezydenta RP podczas Pucharu Świata w skokach w Zakopanym, ambasadorów, polityków, aktorów oraz sportowców.

Współpracuję z fotografami podczas sesji zdjęciowych, przygotowując dania z produktów takich firm jak: CENOS, JAWO, UNCLE BEN'S, WIFON. Prowadzę również wiele warsztatów kulinarnych np. z firmą SAMSUNG próbując w ten sposób zarazić pasją do gotowania starszych i młodszych.

Posiadam wiele certyfikatów ukończenia różnych szkoleń i kursów a w tym: "Certyfikat z zakresu Etykiety dyplomatycznej i Protokołu Dyplomatycznego" oraz Mistrza w zawodzie Kucharz.ARCHIWUM AKTUALNOŚCI »
    
Organizator:
 
 Dofinansowanie:
 

 

 
 
1999-2017 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms