Powiat Wadowicki na VIII Europejskich Targach Produktów Regionalnych

W tym roku powiat wadowicki po raz pierwszy zaprezentuje się na VIII Europejskich Targach Produktów Regionalnych. W skład powiatu wchodzi 10 gmin: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Brzeźnica, Lanckorona, Mucharz, Spytkowice, Stryszów, Tomice i Wieprz. Stolicą powiatu są Wadowice - miejsce urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Rodzinna ziemia Karola Wojtyły przyciąga rzesze turystów pragnących przejść szlakiem Jego dzieciństwa i młodości.

Największą gminą powiatu jest Andrychów, o którym pod koniec XVIII stulecia powstało rymowane powiedzonko: "Nasz Andrychów, chociaż lichy, przyodziewa świat w drelichy". Od wieków tradycyjnym zajęciem ludności Andrychowa było bowiem tkactwo oparte początkowo na lnie z okolicznych pól, a później na importowanej bawełnie. Perłą na mapie powiatu wadowickiego jest Kalwaria Zebrzydowska, słynne na cały świat miejsce kultu maryjnego. Przybywają tu nie tylko pątnicy chcący pokłonić się Kalwaryjskiej Pani, ale również turyści pragnący zwiedzić zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Każda z dziesięciu gmin tworzących Powiat Wadowicki ma swój własny, niepowtarzalny charakter. Dzięki temu ziemia wadowicka jest miejscem wyjątkowym.

Podczas targów zaprezentują się Lokalne Grupy Działania, a także zespoły i twórcy ludowi prezentujący dorobek artystyczny i kulturalny powiatu wadowickiego. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i gminne ośrodki kultury będzie można z kolei skosztować lokalnych produktów.

Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy wszystkich do odwiedzenia rodzinnych stron Papieża-Polaka, a współpraca z powiatem tatrzańskim zaowocuje uczestnictwem powiatu wadowickiego w kolejnych edycjach Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

Starostwo Powiatowe w Wadowicach
ul. Batorego 2, 34-100 Wadowice
tel. 33/ 87-34-200, faks 33/823-24-33
 

Informacje dotyczące zespołów i wystawców
Dnia Promocji Powiatu Wadowickiego (12.08.2017r.)
podczas VIII Europejskich Targów Produktów Lokalnych
 

Spółdzielnia Socjalna Smaki Gościńca

Spółdzielnia zajmuje się wytwarzaniem gotowych posiłków i dań, produkcją m.in. soków, pieczywa i wyrobów cukierniczych. Produkty te pełne są kolorów, smaków i zapachów lokalnej kuchni. Czuć w nich pasję i miłość do gotowania. Obecnie pracuje na zapleczu nowopowstałego Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie. Nie zawierają konserwantów i ulepszaczy. Spółdzielnia bierze aktywny udział w wielu imprezach gminnych, powiatowych oraz wydarzeniach o szerszym zasięgu promując Smaki Gościńca.

Galeria Produktu Lokalnego Stryszów

Galeria Produktu Lokalnego, cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających gminę. Galeria powstała z myślą o twórcach lokalnych, gdzie mogą prezentować swoje prace, niepowtarzalne, autorskie pomysły. W ofercie znajdują się nie tylko regionalne pamiątki, ale i ciekawe dodatki do wnętrz wykonane technikami zanikającymi i tymi współczesnymi.

LGD Gościniec Czterech Żywiołów

Powstało w 2006 roku , aby przyczyniać się do rozwoju regionu. LGD "Gościniec 4 Żywiołów" pozyskało środki unijne na działania "Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" w ramach PROW . Środki te przeznaczone zostały na realizację projektów składanych przez mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i sektor publiczny.

"Gościniec 4 żywiołów" wraz z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska realizuje projekt ze środków Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy pt. "Produkt lokalny Małopolska - rozwój lokalnej przedsiębiorczości i przetwórstwa…" w ramach którego powstał Inkubator kuchenny. Najważniejszą częścią Inkubatora jest kuchnia wyposażona w urządzenia dużej gastronomii oraz chłodnie. Co pozwala na prowadzenie działalności produkcyjnej, usługowej oraz szkoleniowo- doradczej z zakresu przetwórstwa rolno- spożywczego i gastronomii. To tu powstają SMAKI GOŚCIŃCA.

LGD Dolina Karpia

Stowarzyszenie Dolina Karpia Lokalna Grupa Działania jest organizacją pozarządową działającą od 2006 na rzecz zrównoważonego rozwoju Doliny Karpia. Obszar działania Stowarzyszenia stanowi siedem gmin położonych w Małopolsce w powiecie wadowickim (Brzeźnica, Spytkowice i Tomice) oraz w powiecie oświęcimskim (Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator).

Stowarzyszenie Dolina Karpia jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem osób fizycznych i osób prawnych, w tym jednostek samorządu terytorialnego, mającym na celu działanie na rzecz wzmocnienia aktywności lokalnej, rozwoju przedsiębiorczości wykorzystującej lokalne zasoby kulturowe, historyczne i przyrodnicze, a także wzrostu atrakcyjności turystycznej Doliny Karpia poprzez budowanie spójnej i widocznej oferty turystycznej.

Skarby Doliny Karpia

Firma w Dolinie Karpia zajmująca się wytwarzaniem produktów tradycyjnych m.in. karpia wędzonego - Produktu Tradycyjnego Województwa Małopolskiego.

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach - Sernik Królewski KGW Ryczów

Produkt Tradycyjny Województwa Małopolskiego. Sernik królewski przygotowywany jest na terenie Ryczowa od ponad 25 lat. Dokładnie nie wiadomo skąd się wzięła nazwa produktu. "Myślę, że ich - tych panów, było stać na ten grubszy sernik, bo to czy jajka czy ser - no to na wsi - na targ" (Wywiad etnograficzny przeprowadzony z mieszkańcami Ryczowa). Charakterystyczną cechą sernika królewskiego, wyróżniającego go spośród innych serników jest dodatek oleju zamiast masła, a także występowanie aż pięciu warstw. Jednakże najważniejszymi składnikami ciasta jest ser oraz jajka. "(…) jak to mówią od tych kur co niebo widzą, to są najlepsze" (Wywiad etnograficzny przeprowadzony z mieszkańcami Ryczowa). Charakterystyczny smak sera wzbogacony został lekką kwaskowością rodzynek oraz delikatnym aromatem kokosu. Czas pieczenia jest długi i trwa godzinę w temperaturze 180 stopni. Ciepłe ciasto na koniec posypywane jest wiórkami kokosowymi. Sernik królewski należy do ciast, których w Ryczowie nie piecze się na co dzień, lecz na szczególne okazje, zwłaszcza na uroczystości rodzinne, ważne doroczne święta jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy odpusty.

Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach współpracuje z prężnie działającymi Kołami Gospodyń Wiejskich: Bachowie, Spytkowice, Ryczów, Miejsce, Półwiś oraz Związkiem Emerytów i Rencistów ze Spytkowic, które od 2012 roku zrzeszone są w Stowarzyszeniu "Jesteśmy razem" pod przewodnictwem Pani Lucyny Kozak. Na terenie Gminy Spytkowice Gminny Ośrodek Kultury organizuje cyklicznie imprezy: "Tradycja Wielkanocna" oraz "Dożynki Gminne", podczas których promowane są produkty lokalne przygotowywane właśnie przez koła i związek. Te kulinarne doświadczenia zostały zebrane i uwieńczone w 2012 r. w formie wydawnictwa pt. "Sukces na talerzu, w Gminie Spytkowice jemy z tradycją". Stowarzyszenie zrzesza również rękodzielników i twórców ludowych z terenu gminy Spytkowice.

CKiP Brzeźnica - obwarzanek pobiedrski

Produkt Tradycyjny Województwa Małopolskiego. Obwarzanki pobiedrskie znane są na terenie Sosnowiec od ponad 100 lat - najdawniejsze pisemne wzmianki o tym produkcie pochodzą z początku XX wieku. Nazwa obwarzanka pobiedrskiego pochodzi od pierwotnego miejsca jego sprzedaży - wsi Pobiedr, od XIX w. stanowiącej część wsi Paszkówska. W Pobiedrze, dzięki przywilejowi Cesarza Franciszka II Habsburga (pierwszego cesarza Austrii, znanego także jako Franciszek I) z 1811 roku, organizowano jarmarki, na których sprzedawano m.in. obwarzanki. Jarmarki odbywały się wokół miejscowego kościoła i organizowano je z okazji świąt kościelnych. Trwały zazwyczaj od jednego, dwóch dni nawet do dwóch tygodni. Były znane w całej okolicy - przyjeżdżali na nie mieszkańcy także z innych miejscowości. Na przestrzeni lat zaprzestano wprawdzie organizowania jarmarków w Pobiedrze, jednak tradycja wypieku obwarzanków była kontynuowana w domach i przetrwała do dnia dzisiejszego. Po II wojnie światowej obwarzanki pobiedrskie stanowiły raczej przysmak pieczony przy okazji świąt i odpustów, będących okazją do spotkań rodzinnych - nie były wypiekiem codziennym. Dla niektórych gospodyń pieczenie obwarzanków, a potem ich sprzedaż były natomiast źródłem dodatkowego dochodu. Obecnie obwarzanki wciąż są wypiekane przez gospodynie jako poczęstunek na rodzinne uroczystości i święta doroczne. Okazją do przypomnienia tradycji wypieku obwarzanka na tych terenach oraz do jego wypromowania jako wyjątkowego produktu lokalnego było otwarcie w 2013 roku Nowego Rynku w Pobiedrze i zorganizowanie towarzyszących otwarciu Targów Regionalnych. Dzięki temu wydarzeniu powrócono do dawnej tradycji organizowania jarmarków i sprzedaży na nich m.in. obwarzanków pobiedrskich. Głębokie zakorzenienie w tradycji lokalnej obwarzanków pobiedrskich i niezmienność receptury są gwarancją otrzymania produktu charakteryzującego się najwyższą jakością, wyjątkowym smakiem i zapachem, a ich promocja na różnych wydarzeniach - także poza granicami gminy, pozwala utrwalić najdawniejszą tradycję regionu.

GOK Tomice, KGW Witanowice - Kładzionki ziemniaczane witanowickie

"Kładzionki ziemniaczane witanowickie" znane są na terenie Witanowic odponad 60 lat. Była to potrawa tania i bardzo prosta w przygotowaniu, należała więc do jednych z głównych potraw spożywanych przez tutejszych mieszkańców. Popularność "Kładzionek" była związana z uprawianymi na tym obszarze ziemniakami, zwanymi tutaj "zimniokami witanowickimi". W uprawie ziemniaków ogromne znaczenie miała jakość tutejszej ziemi. Ponadto, stosowanie przez gospodarzy nawozu naturalnego w postaci obornika, znacząco wpływało na uzyskanie dostatnich plonów. "Kładzionki ziemniaczane witanowickie" najczęściej przyrządzano z ziemniaków, które zostały z poprzedniego posiłku, dbano bowiem, aby nic do jedzenia się nie zmarnowało.

Obecnie ziemniaki częściej gotowane są specjalnie w celu przygotowania "kładzionek", w łupinkach - tzw. mundurkach i obierane dopiero po ugotowaniu. To zabieg celowy stosowany przez współczesne gospodynie, które w ten sposób chcą zminimalizować utratę składników mineralnych zawartych w ziemniakach i tym samym wydobyć ich jak najlepszy smak. Dawniej "Kładzionki ziemniaczane witanowickie" określane były jako kotlety ziemniaczane, placuszki ziemniaczane albo po prostu placuszki. Obecnie stosowana nazwa nawiązuje do sposobu i miejsca ich wytwarzania.

Twórcy ludowi z gminy Tomice

Halina Mozgała - Byrska - malarka. Jej obrazy to głównie pejzaże, krajobrazy oraz kwiaty. Uczestniczka wielu plenerów. Swoje prace wystawiała przy ul. Kościelnej w Wadowicach. Wiele jej prac można podziwiać w domach mieszkańców Witanowic.

Stanisław Jończyk - swoją przygodę z rzeźbą w drewnie rozpoczął mając 23 lata. Była to figurka Matki Bożej Wambierzyckiej, która nota bene mu zaginęła i musiał robić następną. W swoim dorobku ma m.in. pięć krzyży z wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego, rzeźby oraz płaskorzeźby Matki Bożej oraz świętych. Obecnie pracuje nad płaskorzeźbą "Ostatnia Wieczerza".

Stanisława Sroka - pochodzi z zakopanego, od 1978 roku mieszkanka Witanowic. Haftuje, szydełkuje oraz robi na drutach. Jej prace były wystawiana m.in. w Zatorze podczas wydarzenia artystycznego "Twórcy Ludowi z Doliny Karpia".

Stanisława Lach - artystka, wykonująca niepowtarzalną biżuterię: znana jest nie tylko w swoim środowisku, ale i szerszej społeczności lokalnej; często swoje prace eksponuje na wystawach organizowanych w miejscowej Izbie Regionalnej; panie z niecierpliwością czekają na nowe oryginalne wzory pięknej biżuterii, które podziwiają i z radością noszą.

Wanda Bliźnik - z zamiłowaniem, wiele już lat, długimi godzinami wyszywa obrazy haftem krzyżykowym; jej dziełem jest pokaźna galeria pięknych obrazów, które można podziwiać na okolicznościowych wystawach; oglądając haftowane przez artystkę obrazy, ma się wrażenie jakby były żywe; jest to jej pasja życia, którą pragnie zarazić współczesne pokolenie.

Małgorzata Kwarciak - młoda artystka, która swoją pasję życia umiejętnie łączy z macierzyństwem;

w domowym warsztacie gliniarskim wykonuje piękne wyroby z gliny, czerpiąc inspirację z przyrody i przedmiotów gospodarstwa domowego; podziwiać można jej ścienne obrazy z elementami roślinnymi czy krajobrazami, oryginalne płytki kuchenne z różnymi ornamentami, anioły, misy i…

Jako mama angażuje również swoje małe dzieci do twórczości z gliny; swoje prace chętnie prezentuje podczas okolicznościowych wystaw

Stanisława Majtyka - z wielkim pietyzmem i cierpliwością wyszywa gorsety krakowskie, które można podziwiać wśród pań z Koła Gospodyń Wiejskich z jej rodzinnej miejscowości; panie, ale również małe dziewczynki pięknie się w nich prezentują podczas różnorodnych występów na scenie, a także podczas uroczystości regionalnych i kościelnych.

Jerzy Gracjasz - miłośnik Ziemi Beskidzkiej, tworzy w drewnie, gipsie oraz betonie, a także maluje i rysuje. Jest zapalonym fotografikiem. Związany z Klubem Pracy Twórczej "Beskidicy" w Wadowicach. Brał udział w licznych wystawach i plenerach.

Bożena Gracjasz - tworzy głównie grafiki, akwarele oraz obrazy olejne. Jest członkiem Wadowickiego Klubu Pracy twórczej "Beskidnicy".

Tadeusz Odrzywolski - pochodzi z Woźnik, a od 25 lat wraz z żoną mieszkają w Witanowicach. Tadeusz Odrzywolski zajmuje się twórczym wykonywaniem wyrobów z wikliny.

Stowarzyszenie ArtDoKa

Stowarzyszenie Art DoKa prezentuje unikatową sztukę i rękodzieło Doliny Karpia m.in.: hafty, wyroby szydełkowe, biżuterię, obrazy, ceramikę, i wiele innych.

Danuta Kucharczyk i Stanisława Kucharczyk. Udział w warsztatach daje szansę uczestniczenia w procesie twórczym, obserwowania pracy artystów, obcowania z magią tworzenia, na którą składają się takie elementy jak talent, wiedza, umiejętności, doświadczenie i niezwykła wręcz cierpliwość.

NPT Niezależna Pracownia Twórcza - Wadowice

Joanna Palczewska - pracownia artystyczna. Artystka specjalizuje się w wyjątkowych przedmiotach ceramicznych oraz biżuterii filcowej. Jej prace cieszą się dużą popularnością na wielu wystawach w Polsce i za granicą.

Zespoły

Zespół muzyczny "Wiolinki" działa w strukturach Ośrodka Kultury Gminy Tomice, tworzą go uczennice szkół podstawowych oraz gimnazjum w Tomicach. Zespół prezentuje się podczas licznych uroczystości gminnych jak również bierze udział w przeglądach i konkursach często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Instruktorem Wiolinek jest Pani Małgorzata Kalińska

Zespół Czerwone Korale z Brzeźnicy - działa przy Centrum Kultury i Promocji gminy Brzeźnica. Uświetnia swoimi występami uroczystości i imprezy promocyjne gminy Brzeźnica oraz Doliny Karpia, jak również imprezy o charakterze charytatywnym.

Zespół wokalny "Pryzmat"- Spytkowice - od 2014 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach działa zespół wokalny "Pryzmat", który ćwiczy pod przewodnictwem instruktora Roberta Budzynia. Do zespołu należy 16 osób, które systematycznie i z wielkim zapałem uczęszczają na zajęcia wokalne. Soliści z zespołu często biorą udział w różnych konkursach wokalnych, a także imprezach kulturalnych, które odbywają się na terenie Gminy Spytkowice oraz poza nią. Poprzez udział w różnych imprezach i konkursach zespół promuje Gminę Spytkowice oraz Dolinę Karpia prezentując swoje umiejętności wokalne.

Zespół Śpiewaczy "Radoczanki"

Zespół śpiewa dawne piosenki ludowe, biesiadne i okolicznościowe układane stosownie do uroczystości. Działa w strukturach Ośrodka kultury Gminy Tomice. Jego instruktorem jest Pan Stanisław Gołąb.

Dziecięca Formacja Taneczna HOKUS POKUS działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu. Składa się z młodych tancerzy. Nad przygotowaniem horografii i profesjonalnym przygotowaniem uczestników grupy czuwa wykfalifikowany instruktor tańca, przygotowując coraz szerszy program występów. Zespół taneczny występuje na imprezach kulturalnych organizowanych przez GOKiC, szkolnych, jak również gminnych.

Dziecięca Kapela Ludowej "Kozinianie" działający przy Gminnym Ośrodek u Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu. Członkowie zespołu swoimi występami uświetniają imprezy gminne, a także są zapraszani poza teren gminy podtrzymując tradycje kultury regionalnej. Celem zespołu jest kultywowanie tradycji kultury regionalnej oraz promocja regionu.

Dziecięcy zespół regionalny "Mali Stronianie" Zespół kultywuje tradycję i zwyczaje ludowe charakterystyczne dla regionu. Kultywowanie i szerzenie polskiego folkloru wśród dzieci i młodzieży, jej rozśpiewanie oraz uwrażliwienie na piękno muzyki ludowej, ruchu i gestu to cele działalności zespołu. Zespół prezentuje pieśni ludowe. Swoimi występami uświetniają imprezy gminne a także są zapraszani poza teren gminy. Prezentując folklor ziemi stryszowskiej ukazują jej piękno również poprzez tradycyjny strój, który stanowi jeden z podstawowych wyznaczników odrębności regionalnej.

LGD Dolina Karpia

LGD Dolina Karpia - Prażonki Polańskie

Jest to potrawa powszechnie przyrządzana przez mieszkańców Polanki Wielkiej. Tradycja ich przygotowywania jest związana z jesiennym wykopywaniem ziemniaków. Zaangażowanie całych rodzin w prace polowe sprawiało, że poza domem przebywano od rana do późnego wieczora. Dlatego prażonki dawniej były przygotowywane jeszcze przed wyjściem z domu do pracy. Pokrojone ziemniaki, marchewka, cebula, boczek, kiełbasa i posiekana natka pietruszki, ułożone warstwami w żeliwnym garnku, doprawione do smaku solą i pieprzem zabierano ze sobą w pole. Garnek przykrywano wyciętym kawałkiem darni i prażono na rozpalonym ognisku. Prażonki polańskie podawane na liściu kapusty, nasycone delikatnym aromatem wędzonki i dymu, stanowiły oczekiwany i energetyczny posiłek, a ich spożycie było okazją do chwilowej przerwy w pracy. Prażonki polańskie, znane również pod nazwą prażone, początkowo były potrawą bezmięsną, dopiero na przełomie lat 50-60 XX wieku poszerzono ich skład o boczek i kiełbasę. Obecnie prażonki polańskie przygotowywane są w przydomowych ogrodach przy okazji spotkań w gronie rodziny czy znajomych, bądź jako danie obiadowe. Staranny dobór poszczególnych składników gwarantuje uzyskanie potrawy o wyjątkowych walorach smakowych i właściwej konsystencji. Wszystkie surowce powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł, najlepiej z własnych upraw i hodowli lub od miejscowych gospodarzy.

LGD Dolina Karpia - Racuchy z Karpia

Racuchy z karpia zatorskiego przygotowywane są przez Koło Gospodyń Wiejskich z Łowiczek od 2009r. i od pierwszych chwil znalazły spore grono wielbicieli. Racuchy charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem karpia otoczonego warzywami i delikatnym ciastem. W roku 2013 zwyciężyły w przeglądzie produktów lokalnych "KULINARIA".

Katarzyna Chwalisz - pracownia malarska.

Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Bierze udział w plenerach malarskich w całej Polsce. Również sama organizuje plenery.

Ulubionym tematem prac artystki są ludzie. Jest ona autorką setek portretów i karykatur. Tworzy w bardzo wielu technikach. Maluje na każdym rodzaju powierzchni. Jej ulubione techniki to: akryl, olej, akwarela, pastel, grafika, rysunek, malarstwo witrażowe, komiks. Zgłębia również tajniki malowania metodą airbrush i pinstriping. Techniki te wymagają wiedzy z zakresu lakiernictwa, obsługi kompresora, pistoletów lakierniczych, areografów i specjalistycznych pędzli. Podczas targów K.Chwalisz zaprezentuje swoje obrazy oraz będzie wykonywać karykatury.

LGD Dolina Karpia - Zespoły

Orkiestra Dęta Zator i ROK BAND - z Regionalnego Ośrodka Kultury Doliny Karpia - ROKBand Zator to młodzieżowa formacja muzyczna wykonująca bardzo szeroki repertuar, koncertują podczas lokalnych imprez, biorą udział w festiwalach i przeglądach muzycznych oraz reprezentują Gminę Zator na granicą. Zespół prowadzony przez Katarzynę Szybisty jest laureatem wielu konkursów wokalnych.

Orkiestra Dęta działa od 16 lat, koncertuje na małopolskich festiwalach i reprezentuje Gminę w partnerskich miastach na Słowacji i Węgrzech. Kapelmistrzem jest Bartosz Gacia.

Krakowiacy - Dziecięcy zespół ludowy, działa od 2012 roku powstał w ramach projektu "Krakowiaczek jeden miał karpików siedem", na swoim koncie ma wiele występów na lokalnych i regionalnych wydarzeniach artystycznych, zespół prowadzi Linda Balonek

Mażoretki Queen Step trenują od ponad 3 lat w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej pod okiem instruktorki p. Anny Dębskiej. Są to dziewczęta w wieku od 10 do 14 lat. Ich występy uświetniają uroczystości na terenie Gminy a także poza nią i cieszą e się ogromną oglądalnością i oryginalnością. Mażoretki biorą też udział w konkursach, gdzie odnoszą spore sukcesy. Do ostatnich należy zakwalifikowanie się do Finału Talentów Małopolski w Dobczycach.

Duet Twins powstał w 2016 roku. Tworzą go siostry Patrycja i Wiktoria Grzesło. Dziewczęta trenują w Gminnym Centrum Kultury w Polance Wielkiej pod okiem instruktorki p. Anny Dębskiej. Cheerleading jest stylem który prezentują. Składa się on z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji. Najświeższym osiągnięciem Duetu jest zajęcie III miejsca na Mistrzostwach Polski 2017 r.

Chór Osieczanie - Chór w swoim repertuarze ma piosenki ludowe z różnych regionów Polski, piosenki estradowe oraz pieśni kościelne. Zespół brał udział w Przeglądach Amatorskich Zespołów Artystycznych w Brennej, gdzie zdobywał czołowe miejsca.

Chór corocznie bierze udział w Spotkaniach z Kolędą i Święcie Pieśni Gaude Cantem, organizowanych przez Polski Związek Chórów i orkiestr.

Obecnie dyrygentem chóru jest Andrzej Luranc.

 
Program Artystyczny:
 
12.00 - 13.00 Występy zespołów dziecięcych
12.00 - 12.15 Krakowiacy - Zator
12.15 - 12.30 Stronianie
12.30 - 12.45 Koźnianie
12.45 - 13.00 Zespół taneczny Mucharz
 
13.00 - 15.00 uczestnictwo w degustacjach KGW z Podhala
KGW Witanowice - Kładzionki ziemniaczane witanowickie
KGW Ryczów - sernik królewski
Spółdzielnia Socjalna Stryszów
 
15.00 - 18.00 Zespoły regionalne (czas przybliżony - pozostaje 30 minut na "ruchy" pomiędzy zespołami)
15.00 - 15.15 Kabaret KGW Przytkowice
15.15 - 15.35 Chór Osieczanie
15.35 - 15.50 Mażoretki Queen Step i Duet Twins
15.50 - 16.10 Zespół taneczny "Pryzmat" Spytkowice
16.10 - 16.30 Zespół Czerwone Korale Brzeźnica
16.50 - 17.10 Zespół śpiewaczy "Radoczanki" Radocza
17.10 - 17.30 Zespół muzyczny "Wiolinki" Tomice
 
19.00 - 20.30 Orkiestra Dęta Zator oraz ROKBand

 ARCHIWUM AKTUALNOŚCI »
    
Organizator:
 
 Dofinansowanie:
 
1999-2018 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms