Miasto Poprad na VIII Europejskich Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem

Miasto Poprad prezentuje dynamicznie rozwijające się administracyjnie, gospodarczo, kulturowo i społecznie centrum podtatrzańskiego regionu. Strategiczne położenie geograficzne umożliwia mu wszechstronny rozwój i specyficzną orientację na turystykę, sport oraz na możliwość wszechstronnej realizacji nie tylko jego mieszkańców ale też turystów. Bogate życie kulturalne i społeczne umożliwiają różne instytucje kultury, m.in. Muzeum Podtatrzańskie, Galeria Tatrzańska, Kino Tatran oraz ośrodki sportu jak wielozadaniowa hala sportowa Arena Poprad czy centrum sportów wodnych i relaksu AquaCity.

Miasto posiada interesującą historię, którą można odkrywać przez wartościowe zabytki w centrum miasta, gdzie dominantą jest Kościół św. Idziego z XIII wieku, albo przez średniowieczną atmosferę miejskiego rezerwatu zabytkowego Spišká Sobota razem z Kościołem Rzymskokatolickim św. Juraja w gotyckim stylu, który zwiedzający Poprad nie powinni pominąć.

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Venček - Zespół czynny od 1989 roku, utrzymuje tradycje ludową regionu wschodniej Słowacji. Regularnie uczestniczy w festiwalach oraz występach na Słowacji i za granicą (Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia).

Mesto Poprad
Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad

www.poprad.sk

www.visitpoprad.skARCHIWUM AKTUALNOŚCI »
    
Organizator:
 
 Dofinansowanie:
 
1999-2018 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms